LM: Inter za burtą europejskich pucharów!

Romelu Lukaku

Inter Mediolan bezbramkowo zremisował z Szachtarem Donieck w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym Nerazzurri żegnają się z europejskimi pucharami.

Inter Mediolan przystępował do potyczki z zespołem z Ukrainy z jasnym celem, chcąc uratować swój byt w elitarnych rozgrywkach. Aby awansować, musiał wygrać, a ponadto liczyć na korzystny wynik w starciu z udziałem Realu Madryt i Borussii M’Gladbach. Warto jednak zaznaczyć, że Szachtar też miał szanse na wyjście z grupy, więc bój na Stadio Giuseppe Meazza zapowiadał się arcyciekawie, mimo że pierwszym meczu z udziałem obu ekip miał miejsce wynik 0:0.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami meczu, który był na pewno ciekawy, nie brakowało w nim walki. Niemniej sytuacji strzeleckich wartych odnotowania było jak na lekarstwo. Najbliższy zdobycia bramki był Lautaro Martinez, który w siódmej minucie oddał strzał z mniej więcej 10 metrów po dośrodkowaniu z boku boiska, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Tym samym do przerwy mieliśmy wynik 0:0.

Po zmianie stron spotkanie się ożywiło. Do głosu zaczęli dochodzić goście, prezentujący swoje niezwykłe umiejętności techniczne. W każdym razie najlepszą sytuację do zdobycia bramki w drugiej połowie miał Romelu Lukaku. Belg oddał strzał głową po centrze Marcelo Brozovicia, ale genialną interwencją wyróżnił się Anatoliy Trubin, który uratował ukraiński team przed stratą gola.

Tuz przed końcem Alexis Sanchez mógł po strzale głową pokonać golkipera rywali. Na linii strzału Chilijczyka stanął jednak Romelu Lukaku, który uratował Szachtar. Tym samym Inter po raz drugi bezbramkowo zremisował z Szachtarem Donieck. Jednocześnie mediolańska ekipa nie tylko żegna się z Ligą Mistrzów, ale ogólnie z europejskimi pucharami, bo punkt wywalczony przez zespół z Ukrainy sprawił, że w tabeli grupy B zawodnicy Górników zajęli trzecie miejsce.