Klopp: Atalanta to nasz najtrudniejszy test

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  02.11.2020 14:50

Juergen Klopp  |  fot. Grzegorz Wajda

Atalanta BC w jednym z ciekawszych wtorkowych meczów w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów zmierzy się z Liverpoolem FC. Przed tym spotkaniem pochlebnych słów w kierunku ekipy z Lombardii nie szczędził menedżer The Reds.

Atalanta BC w ostatnich dwóch występach w elitarnych rozgrywkach wywalczył cztery punkty, co skutkuje tym, że w tabeli grupy D przedstawiciel Serie A plasuje się na drugiej pozycji, tracąc do pierwszego Liverpoolu dwa punkty.

- Atalanta to zespół, posiadający w swoich szeregach świetnych piłkarzy, którzy wyróżniają się bardzo dobrą organizacją gry. Grają w systemie, do którego są w stu procentach przekonani - mówił Juergen Klopp w trakcie konferencji prasowej.

- To zespół, który wykorzystuje w niezwykle inteligentny sposób umiejętności poszczególnych zawodników - przekonywał Niemiec.

- W moim odczuciu to najtrudniejsze wyzwanie, jak do tej pory w Lidze Mistrzów. Atalanta zwykle sprawia swoim rywalom mnóstwo kłopotów. W swojej grze w pewnym sensie przypomina Leeds United. Czeka nas trudne wyzwanie - zaznaczył opiekun Liverpoolu.

The Reds przystąpią do swojej potyczki po wygranym 2:1 boju z West Hamem United. Z kolei podopieczni Gian Piero Gasperiniego ostatnio w pokonanym polu pozostawili FC Crotone.