El. LM: Wygrane Dynama i Olympiakosu. Grał Kędziora

Tomasz Kędziora

W środę rozegrane zostały kolejne spotkania w ramach IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Krok w kierunku awansu do fazy grupowej zrobiła między innymi drużyna Tomasza Kędziory – Dynamo Kijów – która na wyjeździe pokonała KAA Gent. Zwycięstwo na swoje konto zapisał również Olympiakos Pireus.

Reprezentant Polski, Tomasz Kędziora rozegrał pełne 90 minut w wygranym przez Dynamo 2:1 wyjazdowym meczu na Ghelamco Arena. Goście z Kijowa wykorzystali w tym spotkaniu liczebną przewagę, w której grali od 53. minuty. Przy stanie 1:1 drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Bezus. Bramkę na wagę zwycięstwa ukraińskiego zespołu w 79. minucie zdobył De Pena.

Blisko fazy grupowej Ligi Mistrzów jest także Olympiakos Pireus, który u siebie pokonał 2:0 Omonię Nikozja. Grecy wyszli w tym meczu na prowadzenie w 69. minucie po strzale Valbueny z rzutu karnego, a na 2:0 podwyższyli w doliczonym czasie gry za sprawą El Arabiego.

Otwarta pozostaje natomiast sprawa awansu w konfrontacji Molde FK z Ferencvarosem Budapeszt. Spotkanie w Norwegii, w którym nie brakowało emocji, zakończyło się remisem 3:3. Tym samym o awansie zadecyduje rewanż w stolicy Węgier.

KAA Gent – Dynamo Kijów 1:2 (1:1)
0:1 Supriaga 9′
1:1 Kleindienst 41′
1:2 De Pena 79′

Molde FK – Ferencvaros Budapeszt 3:3 (0:1)