Eintracht wygrywa z Schalke

Eintracht Frankfurt
Na zdjęciu: Eintracht Frankfurt

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt pokonali Schalke Gelsenkirchen 2:1. Dzięki tej wygranej gospodarze awansowali na 9. miejsce i wciąż mają szansę na awans do eliminacji Ligi Europy.

W pierwszym środowym meczu 32. kolejki Bundesligi Eintracht podejmował na własnym stadionie Schalke 04. Gospodarze chcieli odnieść drugie zwycięstwo z rzędu i włączyć się do walki o grę w eliminacjach do Ligi Europy. Piłkarze z Gelsenkirchen zamierzali przerwać fatalną passę 13. spotkań ligowych bez wygranej.

Już od pierwszych minut spotkania wyraźną przewagę mieli zawodnicy Eintrachtu, którzy w 29. minucie zdobyli bramkę. Na własnej połowie piłkę przejął Kostić, Serb posłał długie podanie do Kamady, który odegrał na pole karne do Silvy. Napastnik gospodarzy uderzył w lewy róg bramki, nie dając szans bramkarzowi na obronę.

Zawodnicy Schalke w pierwszej połowie nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji w ofensywie, nie oddali nawet strzału celnego.

Po przerwie Eintracht podwyższył prowadzenie. W 50. minucie Kostić zagrał z rzutu wolnego idealne podanie na głową Abrahama. Obrońca gospodarzy wyskoczył idealnie i strzałem głową skierował futbolówkę do siatki.

W 59. minucie zawodnicy z Gelsenkirchen zdobyli bramkę kontaktową. Schöpf dośrodkował z rzutu wolnego piłkę na pole karne, gdzie dobrze zachował się McKennie. Amerykanin wykorzystał złe ustawienie w obronie Kohra i uderzeniem głową zdobył gola na 1:2.

Piłkarze obu drużyn mieli jeszcze szanse na zdobycie bramki, ale w decydujących momentach brakowało precyzji w podaniach i skuteczności w ofensywie.

W przedostatniej kolejce Bundesligi Eintracht zagra na wyjeździe z FC Koeln. Natomiast Schalke podejmie u siebie VFL Wolfsburg.