REKLAMA
REKLAMA

UEFA odrzuciła propozycję Hiszpanów

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Mundo Deportivo  |  04.05.2020 20:15
UEFA odrzuciła propozycję Hiszpanów

Copa del Rey

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Siódma drużyna tabeli La Liga otrzymałaby prawo występów w Lidze Europy, jeżeli finałowe spotkanie Pucharu Króla nie doszłoby do skutku. Takie stanowisko Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) przekazała Europejska Unia Piłkarska (UEFA).

Tym samym odrzucona została propozycja hiszpańskiej federacji, która proponowała aby, w przypadku braku możliwości rozegrania finału Pucharu Króla i jednoczesnym zajęciu przez jednego z finalistów miejsca w tabeli uprawniającego do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie, prawo do występów na europejskiej arenie otrzymałby również drugi z finalistów.

Real Sociedad w Lidze Mistrzów, Athletic bez pucharów?


W finale krajowego pucharu zmierzyć się miały dwa baskijskie kluby - Athletic Bilbao i Real Sociedad, ale jego rozegranie stoi pod dużym znakiem zapytaniem. Tymczasem w lidze Real Sociedad zajmuje czwarte miejsce, które uprawnia go do gry w Lidze Mistrzów. Athletic Bilbao jest dopiero dziesiąty.

O ile w przypadku Realu Sociedad jest duże prawdopodobieństwo zakończenia sezonu w pierwszej szóstce ligowej tabeli, co da klubowi z San Sebastian prawo do reprezentowania Hiszpanii w europejskich pucharach, to szanse drugiego z baskijskich klubów na to znacząco zmalały. W stolicy Kraju Basków muszą mieć więc nadzieję, że rozegranie finału Pucharu Króla będzie możliwe.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco