LE: Szachtar pokonuje Wolfsburg

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy piłkarze Szachtara wygrali na Volkswagen Arena 2:1 i są bliżej awansu do ćwierćfinału.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy, którzy kilka razy stworzyli groźne sytuacje w pobliżu pola karnego rywali. Pokonać Pyatova próbowali Arnold, czy Weghorst.

Jako pierwszy na prowadzenie w 17. minucie meczu wyszedł jednak Szachtar Donieck. Junior Moraes doskoczył do piłki wybitej przez obrońców i uderzeniem głową pokonał Casteelsa.

W 22. Minucie sędzia Damir Skomina po analizie VAR podyktował rzut karny dla Szachtara za zagranie ręką Arnolda. Do piłki podszedł Viktor Kovalenko, ale bramkarz rywali wyczuł jego intencje i obronił strzał.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy arbiter tego meczu zdecydował o drugiej jedenastce, tym razem dla gospodarzy. Szansę na gola kontaktowego dla gospodarzy miał Weghorst, który jednak poślizgnął się w polu karnym i fatalnie uderzył nad bramką.

W 48. minucie z gola cieszyli się zawodnicy Wolfsburga. John Brooks przejął piłkę zagraną z rzutu rożnego i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową.

Po strzelonej bramce gospodarze grali bardziej zachowawczo, co w 73. minucie wykorzystali piłkarze z Ukrainy. Po rzucie wolnym wykonanym z brzegu boiska przez Alana Patricka, piłka odbiła się od poprzeczki, co wykorzystał Antonio, zdobywają bramkę po uderzeniu głową.

Piłkarze Wolfsburga próbowali jeszcze doprowadzić chociaż do remisu, ale nie udało im się to. Szachtar po wyjazdowej wygranej 2:1 jest bliżej awansu do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Europy.

VFL Wolfsburg – Szachtar Donieck 1:2 (0:1)