Valencia ratuje remis w ostatnich sekundach

La Liga
Na zdjęciu: La Liga

Szósty z rzędu ligowy mecz bez wygranej zanotowali piłkarze Realu Valladolid, którzy zremisowali dziś przed własną publicznością z Valencią 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 83. minucie po golu Guardioli, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry, wyrównał Callejo.

Trener Sergio dokonał aż sześciu zmian po porażce z Getafe – miejsca Barby, Porro, Oscara Plano, Michela, Rubio i Guardioli zajęli Moyano, Antonito, Villa, Fede, Hervias oraz Unal. Jednej korekty po remisie z Realem Madryt dokonał za to trener Celades – zamiast Costy, na murawie pojawił się Sobrino.

Na emocje w pierwszej połowie trzeba było poczekać do ostatnich dziesięciu minut, kiedy to odważniej zaatakowali piłkarze Valencii. Najpierw po wymianie kilku szybkich podań, z piłką przed Masipem znalazł się Dani Parejo, który źle przyjął jednak piłkę i został zablokowany przez Salisu. Kilka minut później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę w kierunku bramki udem skierował Gabriel Paulista, ale futbolówkę spod poprzeczki “wyjął” Masip.

Dziesięć minut po przerwie, piłka znalazła się w siatce Nietoperzy – po strzale Sandro Ramireza, piłkę wybił przed siebie Domenech, a ze skuteczną dobitką pospieszył Unal. Gol nie został jednak uznany z powodu spalonego. Pięć minut później nieznacznie pomylił się za to Javi Moyano.

W 70. minucie, na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Cheryshev, ale płaskie uderzenie zdołał sparować do boku Masip. Blanquivioletas odpowiedzieli kilka minut później, ale Domenech poradził sobie z uderzeniami Oscara Plano i Guardioli.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gospodarze otworzyli wynik, po tym jak celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Guardiola. Do uznania gola potrzebna była jednak wideoweryfikacja, albowiem Domenech wygarnął futbolówkę tuż zza linii bramkowej i dopiero po analizie VAR-u dostrzeżone zostało, że piłka minęła już linię.

Kiedy wydawało się, że Blanquivioletas dowiozą komplet punktów do końcowego gwizdka, podopieczni trenera Celadesa doprowadzili do wyrównania kilka sekund przed końcem doliczonego czasu gry – po dograniu Torresa z prawej strony pola karnego, piłkę do siatki  z kilku metrów skierował Vallejo.

Kiedy następne mecze?

Real Valladolid kończy 2019 rok serią sześciu spotkań bez wygranej, choć dziś zwycięstwo było dosłownie o sekundy od Blanquivioletas. W pierwszej kolejce w nowym roku, Real podejmie Leganes, podczas gdy Nietoperzy czeka starcie z Eibarem.

Real Valladolid – Valencia CF 1:1 (0:0)

1:0 Guardiola 83′
1:1 Vallejo 90+4′

Soler, Coquelin, Parejo

Valladolid: Masip – Moyano, Salisu, Kiko, Antonito – Villa (78′ Tuhami), Fede, Fernandez, Hervias (71′ Plano) – Unal, Ramirez (68′ Guardiola)

Valencia: Domenech – Gaya, Gabriel, Garay, Wass – Soler (86′ Esquerdo), Coquelin, Parejo, Torres – Sobrino (60′ Cheryshev), Rodrigo (68′ Vallejo)