LM: Juventus z wygraną na BayArena

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  11.12.2019 22:53

Cristiano Ronaldo  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Bez porażki zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów zakończyli piłkarze Juventusu FC, pokonując w środowy wieczór w delegacji 2:0 Bayer Leverkusen. W szeregach teamu z Piemontu całe zawody w roli rezerwowego spędził zgodnie z oczekiwaniami mediów Wojciech Szczęsny.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki z szansami na awans do kolejnej fazy rozgrywek, ale aby taki stan rzeczy miał miejsce, to niemiecki team musiał wygrać i liczyć na korzystny wynik w Madrycie, gdzie miejscowe Atletico mierzyło się z Lokomotiwem Moskwa. Pewni gry w kolejnej rundzie byli natomiast mistrzowie Włoch.

W pierwszej połowie na brak emocji nie można było narzekać. Już w 10. minucie Moussa Diaby mógł dać prowadzenie Bayerowi, ale ostatecznie piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Odpowiedź Bianconerich miała miejsce chwilę później, ale swojej okazji nie wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk Ronaldo kolejny raz zagroził bramce rywali w 20. minucie, ogrywając najpierw jednego z przeciwników, oddając następnie strzał. Próba zawodnika Starej Damy była jednak niecelna. Tymczasem w 44. minucie gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Kai Havertz, ale w porę interweniowali defensorzy Juve.

W drugiej połowie rywalizacji na Bay Arena tempo gry znacznie spadło, a obie drużyny sprawiały wrażenie jakby bezbramkowy remis spełniał ich oczekiwania. W każdym razie turyński team zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po golach Ronaldo i Gonzalo Higuaina. Jednocześnie ekipa z Piemontu z 16 punktami wygrała grupę D.

Bayer Leverkusen - Juventus FC 0:2 (0:0)

0:1 Ronaldo 75'
0:2 Higuain 90+2'

Bayer (4-4-2): Hradecky – Bender, Dragović, Bender, Sinkgraven, Bellarabi (66' Bailey), Demirbay (65' Baumgartlinger), Aránguiz, Diaby, Havertz, Alario (82' Volland)

Juventus (4-3-1-2): Buffon – Danilo, Demiral, Rugani, De Sciglio, Cuadrado (90+3' Muratore), Pjanić, Rabiot (85' Matuidi), Bernardeschi (66' Dybala), Higuaín, Ronaldo.

Sędzia główny: Benoit Bastien (Francja)

Komentarze | 19 komentarzy

Italia00 | 11.12.2019 22:59

Świetnie, Juventus kończy grupowe zmagania w LM bez porażki :). Elegancko!

Po raz kolejny Dybala pokazuję, że to może być jego sezon. Wszedł w drugiej połowie i dwie asysty. Argentyńczyk u Sarriego jest znakomity. Jesień 2019 jest w Juventusie należy do niego.

Ogólnie ładnie dziś ofensywa. Ronaldo i Higuain aktywni i z golami.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że naprawdę dobrze spisała się dziś obrona Juventusu. Eksperyment w postaci Rugani - Demiral na środku zdał egzamin.

Nie ma jednak, że same plusy bo nadal nie mogę patrzeć na wyczyny środka pola w Juventusie. Nad tym jednak pastwić się nie zamierzać bo jak wiadomo, bo przy tylu kontuzjach narzekanie na wynik 0:2 w Lidze Mistrzów to byłaby przesada :)

JerryF | 11.12.2019 23:00

Musiał przyjść mecz totalnie bez znaczenia by Sarri wreszcie troche ruszył to skostniałe ustawienie.
Cuadrado musi grać w pomocy, o ile reszta na bokach nie jest kontuzjowana.
Musimy bardziej grać skrzydłami - oby wrócił Costa.
Nagle okazuje się, że nie w kazdym meczu musi też grać para de Ligt - Bonucci i że trójka HDR też może ze sobą skutecznie grać - dwie asysty Dybali.

Poza tym lekko, łatwo i przyjemnie, nawet mimo częściowo rezerwowego składu.
To troche odmiana od Allegri style, gdzie nie musząc wygrywać, prawie zawsze odpuszczaliśmy dany mecz.

Italia00 | 11.12.2019 23:01

Ależ błędów narobiłem. Pisanie na telefonie zdecydowanie mi nie służy. Wybaczcie :).

xxBANGxx | 11.12.2019 23:21

W tej drużynie imponuje mi to, że grają do końca. Który to już mecz kiedy strzelamy bramkę w ostatnich minutach? Forza Juve!

Ps. Higuain w tym sezonie to jest dzik. Miłe zaskoczenie.

amazon | 11.12.2019 23:27

Gratulacje za zwycięstwo. Juve w tym sezonie to czołg w LM. Grają do ostatnich minut a Dybala jest chyba w życiowej formie. Przyznam szczerze że nie wierzyłem w to że Igła po swoich "przygodach" w Milanie i Chelsea może grać na najwyższym poziomie...A tu taka niespodzianka.

Joker | 11.12.2019 23:45

Dość nudny mecz jak dla mnie, okazje jakieś były, ale albo nie było z nich strzału, albo strzał był niecelny (jak ten słupek Diaby'ego), a tych celnych było raptem 3 jak się nie mylę. Bayer lepiej zaczął, ale mało konkretny był, potem mecz powoli przechylał się na korzyść Juve, aczkolwiek dopiero wejście Dybali zmieniło coś na plus w grze gości. Argentyńczyk ich rozruszał i wniósł odrobinę magii i finezji, jakby nie on to w 2.poł można byłoby sobie bez utraty niczego ciekawego uciąć sobie drzemkę :)

JuveLegia | 11.12.2019 23:46

Mimo wszystko szkoda zmarnowanych setek Ronaldo tej jesieni, mogliśmy być bardziej skuteczni w LM i Serie A.
Berna na boisku i 0 strzałów w światło bramki, Dybala - 2 asysty w 25 minut.
Del Piero w 1996 grał na tej pozycji i wygraliśmy LM. Nie kojarzę by musiał się cofać pod własną bramkę tak często i jakoś to funkcjonowało. Sarri jeśli nie wie jak grać HDR, to może powinniśmy sięgnąć po innego trenera.

MrGhost | 11.12.2019 23:48

Dybala i Igła potężnie odkurzeni. Gdyby Ronaldo miał tu swój prime ,albo chociaż byłby w dobrej formie i pomoc byłaby trochę lepsza to nie mialbym wątpliwości co do faworyta tej edycji. Dybala stał się liderem, ale co jak (tfu) go zabraknie ?

Untouchables | 12.12.2019 06:51

Higuain, Dybala i Ronaldo razem i nie ma opcji aby to nie funkcjonowało. Nawet Pjanic nagle umie do przodu jak ma do kogo. Berny to już chyba 10 mecz od pierwszej minuty. Nie wiem co się z tym chłopakiem dzieje. Regres totalny!
Złośliwie jeszcze napisze ze Sarri umie a Conte nie..

ola | 12.12.2019 07:30

Gratulacje dla Juve. Czy tylko mi się wydaje że w LM Ronaldo się "chce" a w serie a już nie ?

Rafalski687 | 12.12.2019 08:08

@ Ola kto jak kto ale on najlepiej wie jak rozkładać siły. Liga jest ważna lecz upragniony uszak to priorytet mimo że nikt z zarządu głośno tego nie mówi. Forma będzie potrzebna na wiosnę gdzie będą decydujące mecze, a trzeba wziąść pod uwagę zbliżające się euro.

HeiseSasaki | 12.12.2019 08:14

Dobry wynik, cieszy przede wszystkim bardzo dobra postawa obrony - tu na szczególną pochwałę zasługuje poza Demiralem, który z biegiem meczu grał co raz pewniej - przede wszystkim Danilo. Dla mnie brazylijczyk obok Paulo Dybali był MoM. Pewna gra w obronie (przy asekuracji Juana) w końcu połączona z bardzo dobrą grą do przodu - te jego piłki wczoraj to istny majstersztyk.  Do tego bardzo dobra gra Cuadrado w środku pola i niezły Higuain. Jak zwykle beznadziejny Berna, niewidoczni Rabiot i Rugani (chociaż może jeżeli chodzi o Daniele to akurat na plus).

J1897 | 12.12.2019 10:42

Demiral powinien grać regularnie. Szybki, twardy, nie daje się przepychać, ma dobre podania. Przede wszyskim widać u niego głód gry. Sarri mógłby spróbować znaleźć mu inną rolę na boisku, jeśli jego brak gry związany jest z "tłokiem" w obronie. Defensywny pomocnik (taka luźna myśl)?

CichyGB | 12.12.2019 11:55

MrGhost Kontuzja Dybali to by była tragedia dla Juventusu, zwłaszcza, że dwóch innych i to bardzo ważnych zawodników którzy gdyby nie wieczne jakieś mini urazy by grali bez wątpienia w pierwszym składzie i chodzi mi o Coste i Ramseya. Gdyby na boisku obok Ronaldo(w formie) był Dybala i ta wiecznie kontuzjowana dwójka to siła ognia w ataku by była kapitalna. Ramseya moża by troszkę wycofać na pozycje Bentancura(Bo jednak Matuidi musi grać, bo Rabiot na obecną chwilę nie daje tyle co Blaise w obronie, a nawet w ataku jest średni, a szkoda, bo wierze w niego, bo ma spory potenciał) a na 10 za plecami Dybali i Ronaldo wystawić Coste. Ale Costa i Ramsey co wrócą i zaczynają dobrze grać to zaraz wypadają... Juventus musi koniecznie poszukać wzmocnień zimą, może Eriksen byłby do wyciągnięcia?

koster | 12.12.2019 12:33

Bernardeschi - podstawowy skład, ponad godzina kopania się po czole. Dybala dostaje 25 minut rozdaje dwie asysty dla dwóch napastników.
I teraz zagadka - kto zagra w następnym meczu w podstawowym składzie? Berna oczywiście. Zawodnik ktory nie powinien być rozpatrywany nawet jako pierwszy zmiennik. Ale za to znów posłuchamy pierdzenia Sarriego jak to Dybala, Ronaldo i Higuain nie moga grac wszyscy na raz...Żałosne

funjuve | 12.12.2019 12:47

W końcu obejrzałem naprawdę dobry mecz Juventusu. Aż chciało się popatrzeć. Tak trzymać chłopcy!

funjuve | 12.12.2019 12:57

Higuain, Dybala, Ronaldo - ta trójka musi grać razem, bo udowadniają, że z tego są bramki. Co do Berny, to rzeczywiście tragiczna forma tego chłopaka, nie powinien wychodzić na boisko w podstawowym składzie.

grzwyss | 12.12.2019 17:44

Najlepszy na boisku - Demiral

dalmare | 12.12.2019 20:32

"11.12.2019 23:00 ...Nie wiem czego Sarri się boi lub co ukrywa, ale mam nadzieję, że dzisiaj lekko przejrzy na oczy..."-
"| 12.12.2019 12:33 ... znów posłuchamy pierdzenia Sarriego jak to Dybala, Ronaldo i Higuain nie moga grac wszyscy na raz...Żałosne "-

-  Żałosne to są "pierdzenia" userów dorabiających ,czego nie wiedzą. Sarri sprzeciwiał się sprzedaży Dybali ("Quello che dico io conta zero"), uczy tych trzech współpracy, i wiele razy objaśniał kiedy można wprowadzać taki trójząb mocno otwierający przestrzenie, a kiedy nie.
27.09.2019 Video - Sarri: "Ronaldo, Higuain e Dybala possono giocare insieme"
video-it.eurosport.com/calcio/ser ie-a/2019-2020/sarri-ronaldo-higuai n-e-dybala-possono-giocare-insieme_ vid1246585/video.shtml

6.10.2019 "Juventus, Sarri: "Ronaldo-Dybala-Higuain?..." corrieredellosport.it
22.10.2019 Sarrii: "La Juve in certe gare non si puo permettere..." gazzetta.it

dailymotion.com/video/x7fo4zl
Słynne "Quello che dico io conta zero" pada ok. 8:30 tego video (słuchanie całości jest uciążliwe z powodu tłumaczenia przez tłumacza i reklam).
"Dybala? To co mówię ja liczy się zero. Mamy sprzedać 6ciu graczy z listy Champions. Chciałbym zatrzymać ich wszystkich."-  Sarri przeciwstawiał się sprzedaży Dybali lecz jego głos się nie liczył. Data tej konferencji prasowej: 10.08.2019.