LM: Zgodnie z planem, Obywatele biją Szachtar

Gabriel Jesus

Podobnie jak przed rokiem w fazie grupowej Ligi Mistrzów, Manchester City zwyciężył na wyjeździe z Szachtarem Donieck 3:0 (2:0). Zgodnie z oczekiwaniami, podopieczni Pepa Guardioli kontrolowali biego boiskowych wydarzeń i jeszcze przed przerwą do siatki trafiali Mahrez i Gundogan. Wynik meczu po zmianie stron ustalił Gabriel Jesus.

Po szalonym, aczkolwiek wygranym spotkaniu z Zorią, trener Castro dokonał w wyjściowej jedenastce Szachtara jednej zmiany – zamiast Tetego, na boisku pojawił się Solomon. Cztery korekty po porażce z Norwich zarządził za to opiekun Obywateli, Pep Guardiola – miejsca Stonesa, Bernardo Silvy, Davida Silvy i Sergio Aguero zajęli Fernandinho, Gabriel Jesus, De Bruyne oraz Mahrez.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać ponad 20 minut, kiedy po dograniu Gundogana, zablokowany został Gabriel Jesus. Dwie minuty później było już jednak 1:0 – strzał Gundogana z linii pola karnego wylądował na słupku, ale dobijający Mahrez umieścił już futbolówkę w siatce.

Dziesięć minut przed przerwą, okazję wykreowali sobie gospodarze, ale po podaniu Taisona, prosto w Edersona uderzył z ostrego kąta Moraes. Kilka minut później, zrobiło się za to 0:2 – Mahrez dograł do wbiegającego w pole karne Gundogana, natomiast były zawodnik Borussii Dortmund strzałem “z czuba” pokonał Pyatova. Później próbował jeszcze Gabriel Jesus, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Sześć minut po zmianie stron, okazję na zmniejszenie strat miał Moraes, który uprzedził wychodzącego przed pole karne Edersona, ale nie był w stanie trafić w bramkę z okolic narożnika szesnastki. Szybko zrewanżowali się Obywatele – piłkę po strzale Gundogana odbił Pyatov, a dobitka Sterlinga wylądowała na obramowaniu bramki.

Pomimo dwubramkowej przewagi, podopieczni Pepa Guardioli nie mieli zamiaru zwalniać tempa i dążyli do zdobycia kolejnego gola – w 68. minucie, sztuka ta nie udała się jeszcze De Bruyne, ale osiem minut później, sytuację jeden na jednego z Pyatovem wykorzystał już Gabriel Jesus, wykorzystując asystę wspomnianego wcześniej Belga. Jak się później okazało, Brazylijczyk ustalił tym samym wynik spotkania.

Szachtar Donieck – Manchester City 0:3 (0:2)

0:1 Mahrez 24′
0:2 Gundogan 38′
0:3 Gabriel Jesus 76′

Rodri

Szachtar: Pyatov – Ismaily, Matvienko, Kryvtsov, Bolbat – Stepanenko, Alan Patrick (74′ Marcos Antonio) – Solomon (46′ Konoplyanka), Taison, Marlos – Moraes (77′ Dentinho)

Man City: Ederson – Zinchenko, Fernandinho, Otamendi, Walker (81′ Cancelo) – De Bruyne (77′ B. Silva), Rodri (83′ Mendy), Gundogan – Sterling, Gabriel Jesus, Mahrez