LE: Pewna wygrana Napoli, gol Milika

Arkadiusz Milik

Praktycznie pewni awansu do ćwierćfinału Ligi Europy są po dzisiejszym spotkaniu piłkarze Napoli, którzy pokonali przed własną publicznością RB Salzburg 3:0 (2:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Milik, Ruiz i Onguene (gol samobójczy). Milik na murawie spędził dziś 81 minut, natomiast kwadrans krócej grał Zieliński.

Opiekun gospodarzy, Carlo Ancelotti, zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce – miejsca Malcuita i Insigne zajęli Rui oraz Mertens. Pięciu piłkarzy po wygranej z Wolfsberger wymienił za to trener Rose – Stanković, Vallci, Todorović, Mwepu i Prevljak zostali zastąpieni przez Walkego, Andre Ramalho, Lainera, Junuzovicia i Dakę.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w dziesiątej minucie objęli prowadzenie – po prostopadłym podaniu Mertensa, Milik ze stoickim spokojem minął bramkarza i posłał futbolówkę do pustej siatki. Osiem minut później było już 2:0 – po dograniu Callejona, celnym wolejem z linii szesnastki popisał się Ruiz.

W pierwszych minutach po zmianie stron, obie drużyny wykreowały sobie po jednej sytuacji na zdobycie gola, ale rezultatu nie zmienił ani Dabbur, ani Mertens. W 58. minucie, po raz trzeci futbolówkę z siatki wyciągać musiał jednak Walke – Rui posłał centrę z lewego skrzydła, a niefortunnie interweniujący Onguene wpakował piłkę do własnej bramki.

Jak się później okazało, Francuz ustalił tym samym wynik spotkania, choć było jeszcze kilka dogodnych sytuacji, by rezultat zmienić. W 69. minucie, Ramalho zablokował jednak Callejona, dwie minuty później słupek ostemplował Gulbrandsen, a kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, okazję na ustrzelenie dubletu zmarnował Milik.

Neapolitańczycy udadzą się więc do Salzburga z trzema golami przewagi, więc mało prawdopodobne wydaje się, by coś miało stanąć podopiecznym Carlo Ancelottiego na drodze do ćwierćfinału. Rewanż już w następny czwartek.

SSC Napoli – RB Salzburg 3:0 (2:0)