El. LM: Awans Malagi, Udinese za burtą

dodał: maaarcin  |  źródło: ligamistrzow.goal.pl  |  28.08.2012 23:26
Z wtorkowych spotkań czwartej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów najwięcej emocji dostarczył pojedynek Udinese Calcio ze Bragą. O awansie do fazy grupowej musiały zadecydować rzuty karne, które lepiej egzekwowali Portugalczycy. Do europejskiej elity dostały się także drużyny Malaga, Anderlechtu, BATE Borysow i Dinama Zagrzeb.

Pierwszy pojedynek Bragi z Udinese zakończył się remisem 1:1. Rewanż w Udine lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy prowadzili po pierwszej połowie. Portugalczykom w drugiej odsłonie meczu udało się wyrównać i sędzia musiał zarządzić dogrywkę. Ta nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia i o losach dwumeczu decydował konkurs "jedenastek". Te lepiej egzekwowali podopieczni Jose Peseiro.

Malaga w pierwszym meczu na La Rosaleda wypracowała sobie solidną zaliczkę, jakim była wygrana 2:0. W rewanżu drużyna Manuela Pellegriniego kontrolowała wydarzenia na boisku i nie pozwoliła Panathinaikosowi nawet na zdobycie jednego gola. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który w pełni satysfakcjonował Hiszpanów.

Bardzo ciekawie było w Brukseli, gdzie Anderlecht podejmował AEL Limassol. Pierwszy mecz na Cyprze zakończył się wygraną 2:1 gospodarzy. W rewanżu na stadionie Constanta Vandena Stocka długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Anderlecht, w którego szeregach 90 minut zaliczył Marcin Wasilewski, w końcówce rozstrzygnął jednak losy awansu na swoją korzyść. Belgowie zdobyli dwie bramki i to oni zagrają w fazie grupowej.

Do rewanżowego meczu z Ironi Kiryat Shmona w komfortowej sytuacji przystępował zespół BATE Borysow, który u siebie wygrał 2:0. W rewanżu izraelska drużyna walczyła o odrobienie strat, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Wyższość nad Mariborem Branik potwierdziło Dinamo Zagrzeb, które wygrało oba spotkania. U siebie Chorwaci wygrali 2:1, a rewanżu w Słowenii zwyciężyli skromnie 1:0.