LM: Grad goli w Salzburgu. Zwycięstwo Napoli, grał Zieliński

Dries Mertens

Kolejny krok w stronę awansu do fazy pucharowej Champions League wykonali piłkarze Napoli, którzy ograli na wyjeździe Red Bull Salzburg 3:2. Bramki dla ekipy Carlo Ancelottiego zdobyli Mertens (dwie) i Insigne, podczas gdy oba gole dla Austriaków były autorstwa Haalanda. 90 minut w barwach neapolitańczyków rozegrał Piotr Zieliński, a mecz na ławce spędził Arkadiusz Milik.

Już od pierwszych minut sporo działo się na murawie stadionu w Salzburgu – po kilkudziesięciu sekundach prowadzić mogli już neapolitańczycy, ale uderzenie Mertensa wybronił Stanković. Siedem minut później, futbolówka znalazła się za to w siatce Napoli, ale gol Haalanda nie został uznany, albowiem po wideoweryfikacji, arbiter anulował bramkę z powodu spalonego.

W 17. minucie, na prowadzenie wyszli jednak podopieczni Carlo Ancelottiego – po dograniu Malcuita, Callejon zgrał futbolówkę głową do wbiegającego w pole karne Mertensa, a Belg silnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Stankovicia. W kolejnych minutach dwie szanse miał jeszcze Haaland, ale młody Norweg w obu przypadkach został zatrzymany przez bramkarza.

Ataki gospodarzy skomasowały się w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony – w 36. minucie, Meret kapitalnie zatrzymał silne uderzenie Daki, ale cztery minuty później było już 1:1. Hwang został przewrócony w polu karnym przez Malcuita, a jedenastkę na gola zamienił Haaland.

W 64. minucie, goście wrócili na prowadzenie – płaską piłkę wzdłuż linii piątego metra posłał Malcuit, a z siedmiu metrów gola na 2:1 zdobył zamykający akcję Mertens. Osiem minut później, kibicom Salzburga ponownie wrócił jednak na twarz uśmiech – po dośrodkowaniu Junuzovicia z lewej flanki, celny strzał głową oddał Haaland.

Podopieczni Carlo Ancelottiego błyskawicznie zebrali się po stracie gola – kilkadziesiąt sekund później, Mertens wypatrzył w polu karnym Insigne, a piłka uderzona przez wprowadzonego kilka minut wcześniej zawodnika, podbita jeszcze o nogę obrońcy Red Bulla, znalazła drogę do siatki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Napoli z siedmioma punktami w dorobku wciąż znajduje się na pozycji lidera grupy E. Salzburg, z trzema oczkami na koncie, jest trzeci, za Liverpoolem.

Red Bull Salzburg – SSC Napoli 2:3 (1:1)

0:1 Mertens 17′
1:1 Haaland (k.) 40′
1:2 Mertens 64′
2:2 Haaland 72′
2:3 Insigne 73′

Haaland – Lozano, Malcuit, Llorente

Salzburg: Stanković (33′ Carlos) – Ulmer, Wober, Andre Ramalho, Kristensen – Junuzović, Mwepu (89′ Koita) – Minamino, Daka (68′ Ashimeru) – Hwang, Haaland

Napoli: Meret – Di Lorenzo, Luperto, Koulibaly, Malcuit – Zieliński, Ruiz, Allan, Callejon (80′ Elmas) – Mertens (76′ Llorente), Lozano (65′ Insigne)