LM: Barcelona lepsza od Czerwonych Diabłów

Luis Suarez

Skromnym zwycięstwem katalońskiego zespołu zakończył się pierwszy mecz pomiędzy Manchesterem United a Barceloną w ramach ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Jedynego gola zobaczyliśmy w dwunastej minucie gry, kiedy to Luke Shaw umieścił futbolówkę we własnej siatce.

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy już po niespełna dwunastu minutach gry. Wynik tego elektryzującego wszystkich kibiców dwumeczu otworzył Luis Suarez. Urugwajczyk umieścił piłkę w siatce głową, zaś zawodnikiem, który asystował w tej sytuacji był Lionel Messi. Ostatecznie gol został zaliczony na konto zawodnika Manchesteru, bowiem po drodze piłkę dotknął jeszcze Luke Shaw.

Nie był to jednak koniec emocji przed zmianą stron. W 29. minucie Scott McTominay przedarł się efektownie przez obronę gości, a następnie upadł w polu karnym Barcelony, ale sędzia uznał, że nie był faulowany i nie podyktował rzutu karnego. Ciekawą sytuację strzelecką miał także Philippe Coutinho, ale piłkę po jego uderzenie obronił David de Gea.

Po zmianie stron ponownie zaatakowała Barcelona. W 65. minucie Luis Suarez dobrze ustawił się w polu karnym Czerwonych Diabłów, ale jego uderzenie było jednak niecelne i futbolówka przeleciała obok lewego słupka. Urugwajczyk powinien wykorzystać tę sytuację. Niestety, było to ostatnia warta wspomnienia akcja w tym meczu. Dość napisać, że łącznie przez całe spotkanie zobaczyliśmy tylko trzy celne strzały, a starcie zdecydowanie nie należało do tych ofensywnych.

Rewanż, który zostanie rozegrany na Camp Nou, zaplanowano na wtorek (16.04), na godzinę 21:00.

Manchester United – FC Barcelona 0:1 (0:1)

0:1 Shaw (sam.)12′