LM: Koncert PSG, Real bezsilny w Paryżu!

Angel Di Maria

No Neymar, no Cavani, no Mbappe? No problem! Pomimo braku gwiazdorskiego, ofensywnego tercetu, Paris Saint-Germain pewnie pokonało Real Madryt w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 3:0. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela zdobyli Di Maria (dwie) oraz Bernat.

Na pierwszego gola trzeba było poczekać niespełna kwadrans – po przyspieszeniu tempa na prawej stronie boiska, piłkę w środek pola karnego zagrał Bernat, a tę w siatce strzałem w kierunku bliższego słupka umieścił Di Maria. Goście próbowali szybko odpowiedzieć, ale płaskie uderzenie Hazarda zza pola karnego przefrunęło tuż obok słupka.

W 32. minucie znów zrobiło się groźnie pod bramką Navasa, ale piłka po strzale Bale’a z rzutu wolnego wylądowała na górnej siatce. Kilkadziesiąt sekund później, piłka znalazła się jednak po raz drugi w madryckiej bramce – Gueye zagrał do ustawionego przed polem karnym Di Marii, a Argentyńczyk precyzyjnym uderzeniem ulokował piłkę poza zasięgiem bramkarza Realu.

W 35. minucie Parc des Princes na chwilę ucichło, albowiem po sprytnym strzale Bale’a, piłka wpadła do bramki nad wysuniętym Keylorem Navasem. Po wideoweryfikacji, sędzia Anthony Taylor gola jednak anulował, albowiem Walijczyk zagrał piłkę ręką. W końcówce Navasa próbował zaskoczyć jeszcze Bale, ale nie trafił w światło bramki.

Na początku drugiego kwadransa drugiej odsłony, sporą przewagę na murawie osiągnęli gospodarze. Najpierw po centrze Bernata, Icardiego uprzedził Courtois, a chwilę później, szansy na skompletowania hat-tricka nie wykorzystał Di Maria. W 61. minucie Argentyńczyk wyłożył futbolówkę Sarabii, który uderzył płasko i tuż obok słupka.

Bezbarwni w drugiej odsłonie Królewscy mieli jednak swoje kilka minut – w 77. minucie, z powodu spalonego anulowano trafienie Benzemy, a chwilę później, francuski napastnik Los Blancos minimalnie pomylił się uderzając głową po centrze z prawej flanki.

Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się wynikiem 2:0, paryżanie dołożyli jeszcze trzecią bramkę. Po prostopadłym podaniu Di Marii, futbolówkę wymieniali między sobą Bernat i Meunier, po czym Belg posłał piłkę do bramki opuszczonej przez Courtoisa, ustalając rezultat szlagierowego pojedynku na 3:0.

Paris Saint-Germain – Real Madryt 3:0 (2:0)

1:0 Di Maria 14′
2:0 Di Maria 33′
3:0 Meunier 90+1′

Di Maria, Bernat – Carvajal, Junior Vinicius, Varane

PSG: Navas – Bernat, Kimpembe, Silva, Meunier – Verratti, Gueye, Marquinhos (70′ Herrera) – Di Maria, Icardi (60′ Choupo-Moting), Sarabia (89′ Diallo)

Real: Courtois – Mendy, Varane, Eder Militao, Carvajal – James Rodriguez (70′ Jović), Casemiro, Kroos – Bale (79′ Junior Vinicius), Benzema, Hazard (70′ Lucas)